ŞİRKET PROFİLİ

Müşterilerine sunduğu lojistik hizmeti ile tedarik zincirine
katkı sağlayan öncü bir kuruluş olmak için benimsediğimiz ilkeler;
Detayları Gör

Lojistik sektöründeki geçmişi 1970’li yıllara dayanan Cevat Logistics, 1996 yılında Cevat Uluslararası Nakliyat şirketi olarak sektörde faaliyette bulunmaya başlamıştır. Kuruluşundan itibaren hızlı, güvenilir, modern taşımacılık olanakları, teknolojik alt yapısı, kaliteli çözümleri, çevreci bakış açısı, müşteri memnuniyeti odaklı insan kaynakları ile sektördeki konumunu her geçen gün daha da güçlendirmektedir. Şirket yönetiminde yer alan ikinci jenerasyon ile kuşaklar arası aktarılan deneyim sayesinde lojistik hizmet sağlayıcı olarak sürdürülebilir büyümeyi, uluslararası forwarding hizmetlerini geliştirmeyi ve yurtiçi ve yurtdışı dağıtımdaki konumunu büyütmeyi planlayarak yatırımlarına devam etmektedir.

Cevat Logistics’in uluslararası teknik standartlara sahip 110 öz mal çekici, farklı özelliklere sahip 170 yarı römork ve 350’e yakın tedarikçi aracından oluşan karayolu nakliye filosu mevcuttur. Şirketimiz, uluslararası taşımacılık alanında, Asya ve Avrupa ülkelerinde Multimodal Taşımacılığı, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı, Uluslararası Havayolu Taşımacılığı, Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı, Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı ve ağır taşımacılık operasyonları gerçekleştirmektedir. Ayrıca şirket bünyesi ve mevcut tedarikçilerimiz aracılığı ile depolama hizmetleri olarak yurtiçinde başta Trabzon, Samsun, Kayseri, Bursa, Ankara, Kocaeli, İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de faaliyette bulunmaktadır. Yurtdışında ise başta Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya, İtalya, Macaristan, Romanya, Azerbaycan, Gürcistan olmak üzere tüm Asya ve Avrupa’yı kapsayan 55.000 m² depolama alanı ve 155 şirket çalışanı ile müşterilerine lojistik hizmetleri sunmaktadır. Sektörün öncü kuruluşlarından olan Cevat Logistics, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Cevat Logistics; otomotiv, enerji, ilaç-medikal, bitki, lastik, demir-çelik, inşaat, maden, tekstil, makine, cam ürünleri, gıda, dondurulmuş gıda, otomobil taşımacılığı, mobilya, komple fabrika-tesis taşımacılığı ve iletişim sektörleri başta olmak üzere sektörün öncü firmalarına yurtiçi ve yurtdışı karayolu, denizyolu, havayolu, demiryolu desteği, depolama, dağıtım, antrepo yönetimi, proje taşımacılığı, gümrükleme ve sigorta hizmetleri kapsamında lojistik hizmetler sunmaktadır.

Genel merkezi Trabzon olan Cevat Logistics hizmet ağını genişletmek amacıyla, Ankara ve İstanbul şubelerini faaliyete geçirerek, Türkiye-Avrupa-Asya hattında çeşitli bölgelerdeki acenteleri aracılığı ile müşterilerine hizmet sunmak üzere organize olmuştur.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği üyesi olan şirketimizin, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001;2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, OHSAS 18001: 2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi, TPE Marka tescil belgesi, T.C Ulaştırma Bakanlığı R2 Yetki Belgesi, T.C Ulaştırma Bakanlığı C2 yetki belgesi, T.C Ulaştırma Bakanlığı UBAK Başarı Belgesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ilk 250 ihracatçı ödülü bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Müşterilerine sunduğu lojistik hizmeti ile tedarik zincirine katkı sağlayan öncü bir kuruluş olmak için benimsediğimiz ilkeler; • Hızlı, güvenilir, kaliteli ve karlı hizmet anlayışı
• Müşterilerimize yaratıcı çözümler sunmak
• Topluma pozitif katkı sağlamak
• Müşterilerimiz ve çalışanlarımızla karşılıklı saygı prensibini benimsemek.

MİSYONUMUZ

VİZYONUMUZ

VİZYONUMUZ

Ülke sınırlarının kalktığı, rekabetin en üst düzeye ulaştığı bir ortamda nakliye ve dağıtımı sorun olmaktan çıkartacak misyon, araç ve teknolojiye sahip, sektördeki gereksinimleri karşılayabilecek yaratıcı çözümleri kendi insan kaynakları ve finansal kaynakları ile gerçekleştiren küresel nakliyat, depolama ve dağıtım markası olmak.